Přebor Moravy v Přerově aneb teď už všichni víme, jak vypadá aprílové počasí …

V sobotu 19.4.2014 se odjel druhý závod Přeboru Moravy v tomto roce, a to na trati v Přerově. Tentokrát bylo dopoledne opravdu krásně a horko, ale nechyběl ani pořádný slejvák, který se spustil v tu nejméně vhodnou chvíli – těsně před startem druhé jízdy spojené třídy MX2 Junior +125ccm. Velký respekt všem, kteří to nevzdali a závod i přes obtížné podmínky odjeli. Zato jezdcům třídy Veterán A se do bláta moc nechtělo, takže se druhý závod jejich třídy vůbec neodjel. Jejich starší kolegové se však nepříznivých podmínek nezalekli a na start se hrdinně postavili, třídu Veterán B+C nakonec pár jezdců z třídy Veterán A přece jen doplnilo, že by si nechtěli uříznout ostudu? Do bláta museli také jezdci třídy MX2+Open, ale ti už to vzali poměrně smířeně a někteří dokonce vypadali, že jim tyto podmínky nečiní žádné větší obtíže. Nicméně taky nedorazili na rošt v plném počtu.

Ráno byla trať dobře připravená, organizátorům všechna čest. Postupem dne se pochopitelně čím dál tím více rozbíjela, ale to je vzhledem k počtu startujících riderů více než pochopitelné. Vždyť jen třída MX2 Hobby+ Hobby Open čítala ráno celkem 51 jezdců, což znamenalo jediné, dobře odjet kvalifikaci a postoupit tak do odpoledních závodů. Během dne jsme se bohužel znovu nevyhnuli několika tvrdým pádům a výjezdům sanitky. Všem zraněným přeji brzké uzdravení a doufám, že se znovu brzy shledáme na trati. Další závod Přeboru Moravy se odjede již o tomto víkendu, tedy přesněji 26.dubna 2014 ve Vranově u Brna. V následujících řádcích se dočtete o tom, jak viděli závod v Přerově zúčastnění jezdci.

Jakub Zmeškal
„Letos byla trať v Přerově perfektně připravená. Pořadatelé si dali záležet, a trať parádně prokropili, takže se neprášilo, a nejen mně se na ní jelo dobře. V kvalifikaci jsem zajel první čas, takže jsem byl spokojený, ale poté mi moc nevyšla první jízda. Začátek byl dobrý, ale pak jsem zpomalil, a nakonec jsem dojel druhý. Do druhé jízdy jsem šel s tím, abych zlepšil výkon z první jízdy. Jenže těsně před startem přišel pořádný liják, a tak bylo trochu bláto. Na blátě mi to jde, takže mi to vůbec nevadilo. V této jízdě mi nějak střílela a nejela motorka, ale nakonec jsem vyhrál. I když mi nevyšla ta první jízda podle představ, tak se dá říct, že jsem se závodama docela spokojený.“

Jarda Sloupský
„I když mám teď plnou hlavu maturity, tak jsem se na závod do Přerova stihl připravit. Těšil jsem se, protože to mám kousek, místní trať dobře znám a líbí se mi. Trať se pořadatelům povedlo připravit, byla dobře srovnaná a zakropená. Na kvalifikaci byl ideální povrch, takže se zajížděly celkem rychlé časy. Mně se povedl druhý nejrychlejší čas za Martinem Krčem. Na první závod už byla trať suchá a tvrdá. Odstartoval jsem druhý, ale po chvíli jsem udělal pár chyb a dostal se přede mě Jindra Hrabica. Ztvrdly mi ruce, tak jak to u mě bývá zvykem v prvních jízdách, takže mi kluci ujeli, ale i tak jsem zůstal třetí. Před druhou jízdou hodně zapršelo, a tím se tvrdá trať stala „kluzištěm“. Na druhou jízdu už se obloha vyjasnila, ale na start náš šla zhruba jen polovina. Odstartoval jsem druhý za Jindrou a asi po 3 kolech se mi ho podařilo předjet a vytvořil jsem si dostatečný náskok. Závod byl náročný, trať byla dost blátivá, ale povedlo se mi udržet první místo. S Jindrou jsme měli stejný počet bodů, ale druhá jízda rozhodla. Celkově jsem tedy vyhrál. Až na ten déšť to byly docela pěkné závody a už se těším příští týden do Vranova.“

Radim Kletenský
Do Přerovské rokle jsem se docela těšil, trať se mi velice líbila z pohledu diváka. Po chvíli, jakmile jsem vyrazil na trať s motorkou, jsem hned zjistil, že to nebude jednoduchý závod. V kvalifikaci se mi vůbec nedařilo a taky tomu odpovídal 13. čas. Starty se mi nepovedly podle mých představ, ale nějakým způsobem jsem se dostal dopředu a byl jsem mile překvapen s výsledky obou rozjížděk. Trať byla velmi dobře připravena, i když se mi zdálo, že to pořadatelé trochu přehnali s kropením. Nakonec se to rozjezdilo a na trati byl ideální povrch, na kterém mi to docela sedlo. Se závodem jsem spokojen.

Výsledky:

Pódium třídy 65ccm
1. Lukáš Janiš
2. Tomáš Švirák
3. Nikolas Marek

Pódium třídy 85ccm
1. Jozef Posluch
2. Samuel Struk
3. Marek Nešpor

Pódium třídy 125ccm 2T
1. Jakub Zmeškal
2. David Herclík
3. Tomáš Osička

Pódium třídy MX2 Junior
1. Jakub Vymazal
2. Ladislav Benhart
3. Martin Vaškeba

Pódium ze třídy MX2
1. Juraj Popovicz
2. Jaroslav Spáčil
3. Filip Kohoutek

Pódium třídy OPEN
1. Jaroslav Sloupský
2. Jindřich Hrabica
3. David Matocha

Pódium VETERÁN A
1. Roman Buček
2. Sebastian Gryga
3. Petr Dokoupil

Pódium VETERÁN B
1. Radek Capka
2. Petr Tvrdoň
3. Ladislav Foretník

Pódium třídy VETERÁN C
1. Karel Videcký
2. Jiří Plaček
3. Zdeněk Mikeška

Pódium třídy HOBBY MX2
1. Jiří Zavadil
2. Roman Skoček
3. Jan Lukáš

Pódium třídy HOBBY OPEN
1. Radim Kletenský
2. Jiří Bradáč
3. Tomáš Křivonoska

článek převzatý z GTMOTOCROSS.CZ

Všem jezdcům i divákům děkujeme za účast !